Marilyn Turpin#
Marilyn Turpin is 28 jaar oud en leerkracht in het kleuter-en lager onderwijs. Al van jongs af aan las ze zelf heel graag boeken. En dan zeker die verhalen waarbij een doodgewoon kind plots in een uitzonderlijke situatie terecht komt en de meest dolle avonturen beleeft. Zelf had ze nog nooit eerder een boek uitgebracht. In het derde leerjaar ontdekte ze haar liefde voor schrijven en sindsdien heeft ze zich veel beziggehouden met verhalen en gedichten neer te pennen.
‘De Meesterdief’ is een boek voor jongeren dat ze via Uitgeverij StoryLand uitbrengt.
Ze is ervan overtuigd dat een fantasierijk verhaal dat zich in een herkenbare omgeving afspeelt en dicht aanleunt bij de leefwereld van kinderen hen waarschijnlijk wel zal prikkelen om net dit boek te kiezen. Als leerkracht vindt ze het uiteraard zelf belangrijk om het leesplezier bij kinderen aan te wakkeren en hen te stimuleren om zoveel mogelijk boeken en verhalen te lezen. De wereld is namelijk een pak mooier met een beetje fantasie en de capaciteit om ons in te kunnen leven in het leven van een ander. Verder is ze iemand die graag musea gaat bezoeken om bij te leren over kunst. Ze verkiest een rustig dagje thuis zitten met haar boeken boven een drukke avond uit. Haar lievelingsdieren zijn katten en je kan ze nauwelijks weghouden van heerlijke zoetigheden.
De meesterdief#
De meesterdief gaat over Ariana, een 11/12 jarig meisje die de leukste meester van de hele wereld heeft. Hij geeft amper “echte” les, heeft lak aan allerlei regels, komt met de motorfiets naar school en wat nog beter is….. Geeft nooit huiswerk mee aan zijn klas! Als leerkracht is hij dus de perfectie zelve. Althans, dat denkt ze. Als de klas op een dag op museumbezoek gaat, zijn ze getuige van een kunstroof. Zes schilderijen worden gestolen die samen een hele smak geld waard zijn. De politie heeft geen spoor van de daders…. Maar dan vindt Ariana de dag erop per toeval een schilderij terug in het materiaalkot van meester Arno. Blijkbaar is de guitige, leuke leerkracht toch helemaal niet wie hij lijkt te zijn. Samen met haar vriendengroep en een nieuw meisje dat net bij hen op school startte gaan ze het avontuur aan om de schilderijen te redden en de verkoop van de dure werken te verijdelen! Zal het hen lukken?
Young Readers Foundation#
In samenwerking met de Young Readers Foundation vzw wil uitgeverij StoryLand leesplezier breed toegankelijk maken, onder meer door projecten in scholen en bibliotheken te ondersteunen. Met de uitgave van De Meesterdief verwelkomen ze Marilyn Turpin met open armen als nieuwe auteur. Samen delen ze de missie om elk kind het plezier van lezen te laten ontdekken.
De Meesterdief komt uit in mei 2026.
Dikke proficat Marilyn met het schrijven van je boek.
Ik wens je dan ook heel veel succes met de uitgave en verkoop van je boek volgend jaar.
Mvg
Marleen Vinckier.